Kaip pastiprinti mikrovaldiklio analoginį signalą

Dažniausiai mikrovaldikliai (M.V.) maitinasi nuo +5v, arba +3,3v maitinimo šaltinių.
Reiškia, kad jų maksimalus išėjimo signalas neviršija maitinimo įtampos.
O ką daryti, jeigu toliau schemoje mums reikalingas didesnės įtampos signalas?

Reikia naudoti papildoma maitinimo šaltinį ir kažkokią schemą, kuri pakeltų M.V. signalą iki norimo lygio.

Mūsų atveju prie M.V. prijungtas DAC (skaitmeninis- analoginis keitiklis). Jo išėjime turime analoginį signalą 0….2,5 volto amplitudės.

Mums reikia ADC signalą „išpompuoti“ iki 10v. Kodėl būtent 10v? Todėl, kad toks signalas yra vienas iš standartinių signalų automatikos srityje (-: Niekas jums netrukdys pasigaminti kitos amplitudės signalą. Reikia tik pakoreguoti pagal poreikį operacinio stiprintuvo maitinimą ir\arba stiprinimo koeficientą (-;

Taigi, pasižiūrėkime užduoties schemutę:

Šį kartą susikoncentruokime ties operacinio stiprintuvo schemute (-;

Operacinis stiprintuvas stiprina įeinantį signalą. Išėjimas apskaičiuojamas pagal formulę:

Uout = (1 + (R6/R7)) * Vin

Nepamirškime, kad vietoje R6 būtų gerai įstatyti paderinimo rezistorių ir jo pagalba tiksliai suderinti stiprinimo koeficientą.

OP2a ir OP2b stiprintuvai yra viename 8-ių kojų mikroschemos korpuse. Antras stiprintuvas pajungtas tiesiog kaip buferis ir signalo amplitudės nekeičia.

R9 varža naudojama kaip apkrova.

Operacinis stiprintuvas turi būti RAIL-TO-RAIL tipo, tokio stiprintuvo išėjimo signalas gali siekti  maitinimo įtampos lygį. Žinoma, pageidautina, kad operacinio stiprintuvo maitinimas būtų šiek tiek didesnis, bet kartais, kai nėra tokios galimybės reikia naudoti būtent RAIL-TO-RAIL op-ampą.

„Iš lempos“ (-: buvo pasirinktas nebrangus operacinis stiprintuvas TS932, kuris maža to kad yra rail-to-rail, tai dar gali maitintis nuo vienpolio maitinimo šaltinio (single supply), mūsų atveju tai būtų 0-10v. Tiesiog pasaka! Tokį op-ampą galima įsigyti pvz. iš http://lt.farnell.com

Dėmesio! TS932 maksimali maitinimo įtampa yra tik 12v! Nesudeginkite jo (-; Arba parinkite kitą stipriaką, jei dirbsite su didesne, negu 10v įtampa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.