Maketinė plokštė (DevBoard)

Pagaliau svajonė išsipildė. Suprojektuota ir pagaminta pirma versija maketinės (a-la „arduino“) plokštės. Tiks greitam prototipavimui. Naudojama su skirta detalių kaišiojimui balta maketine plokšte.

Plokštei tinka tokie mikrovaldikliai, kaip pvz. PIC18F25K22 arba PIC16F1938 ir t.t.

Numatytos atskiros jungtys SPI, I2C, RS232 interfeisams (baltos spalvos) ir pagrindinė jungtis į kurią išvestos visos mikrovaldiklio portų linijos (ant šitos jungties užklijuotas popieriukas su linijų pavadinimais, labai patogu).

Yra įtampos stabilizatorius LM1117-5.0 išoriniam maitinimo šaltiniui jungti (7-12v DC).

Na čia tik pirma versija plokštės. Išlindo šiek tiek trasavimo ir kitų bugų, kurie bus pataisyti naujoje versijoje. Taip pat atsiras USB-COM bridžas ir galimybė programinti valdiklį per bootloaderį (nereikalingas programatorius).

O čia kaip tik greito prototipavimo pavyzdis. Reikėjo „ant greičio“ patikrinti 74HC595 postūmio registro darbą. Imame maketkę ir per minutę sujungiame visą schemą.

Plokštės pagamintos laminatoriaus pagalba.

Comments 7

 • Naujoje versijoje turetu atsirasti maitinimo ir vartotojo LEDai. Vis del to indikacija reikalinga. Gal but vartotojo ir RESET mikro mygtukai. Na ir USB-COM mikroschema, cia butinas dalykas.

 • Ir schema pasidalinkit:)

 • Tai kad ten standartinė mikrovaldiklio jungimo schema. Jokiu paslapciu nera 🙂

 • Laba diena, rasot kad plokstes pagamintos laminatoriaus pagalba. Idomu, cia jau pramonine technologija? ir kokios galimybes megejui pasigamint plokste su laminatorium?

 • Taip, plokstes darytos su laminatoriumi.

  Ne, cia ne pramonine technologija. Cia kaip tik namuose daryt. Iseina
  super kokybiskos plokstes. Bet technologija reikia atidirbti ne viskas
  taip paprasta. Parinkti popieriu, lazerini spausdintuva ir t.t.

  Jus jeigu pasiziuresite visus straipsnius mano svetaineje, tai
  matysite kokia nebloga kokybe ploksciu gaunasi.

  Laminatoriu reikia perdaryti aukstom temperaturom. Pagal nutylejima
  jisai kaista iki 110-120 laipsniu. To neuztenka plokstem. Reikia bent
  180-200 laipsniu.

 • O tai, kad is laminatoriaus tiek isspausti daug pakeitimu reikia atlikti? Mane domintu irgi toks dalykas kiek galima su laku paisyti, ar su lygintuvu lyginti.

 • Pakeitimu? Reikia pakelti kaitintuvo temperatura. Iki 160-190 laipsniu. Optimaliai apie 180 laipsniu. Reikia schemos, kad sektu ir reguliuotu kaitintuvo temperatura (jutiklis-mikrovaldiklis-tiristorius). Ir visas pakeitimas. O esama laminatoriaus elektronika – ismesti i Nemuna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.