Atsisveikiname su ATMEL valdikliais?

damn atmel!

2010m. vasarą mus stipriai „nudžiugino“ ATMEL mikrovaldiklių gamintojas. Elektronikos parduotuvėse dingo populiariausi ATMega ir ATTiny serijos mikrovaldikliai.

Kam valdikliai reikalingi šiaip sau, pažaisti, arba kokiams vienkartiniams projektams, tas galėjo pasirinkti kito gamintojo valdiklius, arba apibėgti didelių miestų elektronikos parduotuves ir paieškoti liekanų…

O ką turėjo daryti verslininkai, arba freelancer‘iai, kuriems šitie valdikliai ypač svarbūs? Kas gamina serijas gaminių, ar prižiūri ir taiso m.v. pagrindo sukurtus įrengimus? Jie ką, turėjo stabdyt veiklą? Ar ieškoti liekanų po visą pasaulį? Sudėtingesnį projektą taip greitai nepervesi ant kito mikrovaldiklio, beje tai gali labai brangiai kainuot.

Man asmeniškai tokia situacija stipriai sugadino norą toliau tęsti darbą su ATMEL valdikliais.

Taip, dabar jau galima užsisakyti jų iš Farnell, nusipirkti RCLe ar Lemonoje, bet jus pasižiūrėkite kaip pašoko kainos! Gal su laiku jos vėl nukris ir grįš prie ankstesnio lygio, bet pasitikėjimas jau prarastas…

Vasarą reikėjo daryt keletą naujų projektų ir pasirinkimas buvo akivaizdus – Microchip PIC serijos mikrovaldikliai!

Gaila, kad su ATMELu taip negražiai išėjo, nes ATMega8, ATMega16 ir ATTiny2313 kombinacijoje su BASCOM-AVR kompiliatoriumi yra kone geriausias pasirinkimas pradedančiajam.

Asmeniškai, darbe turiu virš dešimt robotukų ir kitų įtaisų su anksčiau įvardintais ATMEL valdikliais. Per vasaros pažintinę praktiką mokinu studentus programuoti robotukus su ATMega8.

Dabar pasitikėjimas ATMELui prarastas. Naujus projektus darysime PIC mikrovaldiklių pagrindu, kurių naujos PIC16F ir PIC18F serijos aplenkia ATMELą savo privalumais ir konkuruoja kainos atžvilgiu.

Comments 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.