Geriausias ATMEL mikrovaldiklių kompiliatorius

Jus nusprendėte išmokti programuoti mikrovaldiklius, arba jau seniai programuojate, bet nepatenkinti kompiliatoriumi. Filosofinis klausimas – kurį kompiliatorių pasirinkti? Dar vienas – kokią programavimo kalbą?

Leiskite jums pristatyti MCS Elektronics firmos nuostabų kompiliatorių ATMEL mikrovaldikliams! (Blyn, skamba kaip reklamoje). Programa rašoma BASIC kalba.

Stop! Kas? BASICas? Ką jus??? Basicas yra pradedančiųjų arba lamerių (loozerių) kalba!
Atsakymas bus toks – nei velnio!
Svarbu yra ne kalba, o pats kompiliatorius, ar optimalų kodą jis sugeneruoja, ar patogu su juo dirbti, ar jis turi pakankamai bibliotekų?

Mano tikslas yra ne menas dėl meno, o konkrečios užduoties atlikimas!
Aš noriu ne pasirodyti prieš draugus koks aš kietas programeris, aš noriu greitai ir patogiai parašyti stabiliai veikiančią programą! O programos veikimas priklauso ne nuo programavimo kalbos, o nuo programuotojo galvos ir nuo kompiliatoriaus!

Tai neklausykite kietų bachūrų, kuriems basicas nėra rimta kalba, o viską bandykite ir tikrinkite patys, galvokite savo galva!

BASCOM-AVR yra vienas iš geriausių ir draugiškiausių vartotojui kompiliatorių.
Esu padaręs daugelį komercinių projektų jo pagalba. Komercinio projekto tikslas ne šiaip sau pažaisti, bet sukurti patikimai veikiantį įtaisą. Užsakovas moka pinigą ir nori kokybės ir patikimumo.

BASCOM-AVR daugelį kartų įrodė, kad yra rimtas darbo įrankis! (Taip, čia neapmokėta reklama)!

BASCOM-AVR turi begalę bibliotekų ir leidžia vartotojui greitai parašyti kodą skirtingai periferijai (tai ir LCD ekranėliai, atminties mikroschemos, realaus laiko laikrodžiai, ADC, DAC, varikliai, termometrai ir t.t.).

Išskirtinai paprasta dirbti su mikrovaldiklio pertrauktimis, laikmačiais, I2C, SPI, 1-wire, UART ir t.t.!

Noriu atkreipti jūsų dėmesį į nerealiai išsamų programos HELPą, kur aprašytos VISOS komandos ir dar su pavyzdžiais!!! Vien tik skaitydami HELPą jus galite išmokti dirbti su kompiliatoriumi. Na ir internete pilną programų pavyzdžių.

Ateityje aš pasistengsiu parašyti straipsnių ciklą apie darbą su skirtinga periferija.

O dabar pabandome išsiaiškinti kaip mums pradėti darbą ir parašyti programą BASCOM pagalba.

Be abejo, norint užprogramuoti mikrovaldiklį, jus turite turėti programatorių (pvz. šitą) ir susijungti pvz. tokią schemutę mikrovaldikliui.

Paleidžiame BASCOMą (Kur jį gauti? Geriausiai būtų, žinoma, nusipirkti, nes jis nėra brangus ir tikrai vertas tos pinigų sumos, arba paieškoti internete kokios „demo“ versijos ir parsisiusti nemokomai. Dažnai geri žmonės, arba pikti piratai patalpina „demo“ versijas rapidshare.com serveriuose, tai jūsų paieškos užklausą galėtų atrodyti šitaip: „bascom-avr rapidshare“).

Taigi, paleidžiame programą, sukuriame naują projektą ir parašome kodą:

Aš specialiai neduodu jums teksto, kad jus šiek tiek padirbėtumėte savo rankytėmis.

Taigi, bendra idėja tokia: parašome kodą basic kalba, sukompiliuojame ir jeigu nėra klaidų išėjime gauname HEX failą. Tai yra mašininių kodų (o mikrovaldiklis supranta TIK mašininius kodus) failiukas, kurį mes ir įkrauname į mikrovaldiklio atmintį.

Programa basic kalba parašyta, belieka paspausti „Compile Program“ mygtuką ir sugeneruoti HEX failą:

Jei failas sėkmingai sugeneruotas – jis atsiras toj pačioj direktorijoj, kur jus išsaugojote BAS failiuką. Reikia įkrauti HEXą į mikrovaldiklį specialaus programuojančio softo pagalba.

Bet apie tai kitame straipsnyje!

P.S. O dabar keliaukite  tiesiai čia:

http://www.qsl.net/pa3ckr/

Labai naudingas puslapiukas būtent apie BASCOMą.

Comments 2

 • Labas,
  Aciu,kad pamokinai..Tikrai sauni programa ,labai lengvai rasosi,kaip pirma karta programavime.tik noretusio daugiau suzinoti apie komadas.
  Noretusi kad toliau pratestum,tarkim dabar parasau failiuka,ka toliau daryti,kaip jungti,ka vel nustatyti,kad nesugadinciau,tiesiog pastabelės,kurios padėtu “zaliam”..
  Ta prasme ,moriu uzsidektu led ir iki galutinio rezultato..

  p.s. Tik va niekaip neiseina pagaminti programatoriaus kad veiktu per com porta…

 • Sveikas!
  Gal ateityje parasysiu visus zingsnius nuo nulio 😉

  Del COM porto programatoriaus, deja, nelabai galiu padet. Visada naudojau USB programatoriu. Bet teoriskai galima jame vietoje USB-COM mikruskes FT232R pastatyt MAX232 – turetu patikimai veikti ir nuo COM porto.

Leave a Reply

Your email address will not be published.