Temperatūros kontrolės ir signalizavimo sistema

Pagal užsakymą buvo suprojektuota ir pagaminta temperatūros kontrolės ir signalizavimo sistema.

Yra 8 patalpos. Kiekvienoje reikia matuoti temperatūrą ir jai išeinant iš nustatytų ribų įjungti signalizaciją (relinis išėjimas, užsakovas kabina ką nori).

Temperatūros davikliai – DS1820 skaitmeniniai prietaisai. Jungiasi prie centrinio modulio ethernet‘inio laido pagalba (vyta pora).

Centrinis modulis ATMega16 pagrindu. Galima per menu įjungti-išjungti kiekvieną daviklį, bei nustatinėti MIN ir MAX ribas (window alarm). Temperatūrai išeinant iš nustatytų ribų suveikia relė. Centriniame modulyje yra buzeris (garsiakalbis, centrinis dažnis apie 4 kHz) ir navigacijos mygtukai meniu valdymui.

Viena įdomybė: visi davikliai komutuojasi centrinio modulio plokštėje per multiplekserį.

Nenustoju kartoti – DS1820 yra stebuklingas daiktas. Siūlau skirti Nobelio premiją šito daviklio kūrėjams. 🙂 Na, rimtai, fainas termo daviklis.

Čia parodytas pagrindinis menu. Kodėl menu angliškai? O todėl, kad angliški žodžiai trumpesni ir puikiai telpa į eilutę.
Išverskime, pvz., “2.Sensors On/Off”(16 simbolių) – “2.Daviklių On/Off” (17 simbolių) 🙂 Nelabai rimtas argumentas, bet angliškas meniu atrodo lakoniškiau 🙂

Davikliai. Kiekvienoje dėžutėje DS1820 ir RJ45 lizdas. Termo daviklis trupučiuką išsikiša iš dėžutės:

Čia centrinio modulio viduriai. Didelė mikruškė – ATMega16, mažytė – multiplekseris:

Programiškai įjungti tik 2 davikliai:

O čia nuotrauka kai schema dar buvo išdirbimo stadijoje. Kaip matote, ten buvo naudojamas mikrovaldiklis ATMega8 ir kitas mažesnis LCD ekranėlis:

Comments 4

  • Neblogas dalykas. Galima vystyti ir padaryti katilo valdymo automatiką.

  • Teisingai sakote! Bet butu gerai i katila ideti davikli, kuris turetu kontakta su vandeniu. Tada gautusi labai tikslus valdymas.

  • Kalbu apie vandens katilą kūrenamą malkomis. Kontaktas su vandeniu manau nebūtinas.
    Tokią valdymo sistemą sukūrė ponas Jonas iš Biržų (jonis.eu) bet sudėtinga ir brangoka. Eiliniam vartotojui kaip man užtektų paprasčiau.

  • Na, jei didelio tikslumo nereikia, tai tada taip. Iseitu gan nebrangiai. Galima prigalvoti visokiu navarotu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.